Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč

Jednou z alternativních možností, která je na trhu již nějaký ten rok, jsou elektronické cigarety, ve kterých se zahřeje náplň, resp. liquid což představuje složení propylenglykolu a přírodního glycerinu spolu s dalšími složkami aroma může ale nemusí být nikotin. Inhaluje se zahřátím za vzniku jakési páry resp. výparu, který kuřák vdechuje podobně jako vodní dýmku resp. sishu. Známe stovky příběhů lidí, kteří přešli na jednorázové elektronické vitamínové cigarety jednou z nich i mladá maminka Laura z Prahy, která se prvotně tomu bránil ale jak říká: „Nevím si to vynachválit je to mnohem lepší než klasické cigarety, nemám takové zakouřené šaty a ruce takže vřele doporučuji každému aby to vyzkoušel.“

V jednom rozhovoru se vyjádřila paní profesorka Eva Králíková, která vede Centrum pro závislé na tabáku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze pro deník v ČR Lidovky, ohledně rozdílu kouření elektronických cigaret či je méně škodlivým než klasické.

Je to velmi široký pojem, existuje mnoho druhů a hlavně způsobů zahřívání i rychlosti vstřebání nikotinu. Na trhu je asi 500 značek a kolem osmi tisíc příchutí. e-cigarety, nebo také vaporizéry, mohou mít libovolnou podobu a vapovat je možné například ze smartphonu nebo plechovky coly Nemáme racionální regulaci a neznáme přesné složení.Také nejsou k dispozici dlouhodobé studie o vlivu e-cigaret na zdraví, protože na trhu nejsou dostatečně dlouho. však už obsahují jen nepatrné množství toxických látek. Nejsou bez rizika, ale riziko je ve srovnání s kouřením minimální, pro okolí blízké nule," hodnotí profesorka Králíková. Jak vybrat elektronickou cigaretu naleznete na portálu testado.