Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč

Co je třeba zvážit při cestování s elektronickými cigaretami

Podpalubní zavazadlo nebo příruční? Stejně jako u normálních cigaret není povoleno používat vape nebo elektronickou cigaretu za letu. To ale neznamená, že si ho nemůžete vzít s sebou, když cestujete.

Kromě toho, že si elektronickú cigaretu s e-ďžúsem vždy zabalíte do příručního zavazadla, nikoli do odbaveného zavazadla, zde je několik tipů, které vám pomohou cestovat s vaporizérem.

Existují různé pokyny pro samotné zařízení elektronickú cigaretu a kapalinu, takže čtěte dále, abyste se dozvěděli, jak si vzít vape v letadle. Letecké společnosti mají tendenci vyžadovat, aby se lithium-iontové baterie nosily v příručním zavazadle, takže s největší pravděpodobností zjistíte, že tam budete muset své baterie ukládat.

Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, nezapomeňte, že džusy z elektronických cigaret si budete muset zabalit do průhledného sáčku s ostatními tekutinami. Hrdinové příručních zavazadel před odletem vyprázdněte nádrž na vape. Tlak vzduchu za letu může způsobit netěsnost nádrží a clearomizérů, proto doporučujeme před letem nádrž vyprázdnit.

Pokud používáte elektronickú cigaretu s náplněmi uvnitř, nemusíte se bát, protože tyto by neměly unikat. Proto je ideálni elektronická cigareta vapeciga ze které Vám nič nevyteče.

Zkontrolujte, zda vaše aerolinka povoluje cestování s e-cigaretami. Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, vždy si před cestou s elektronickými cigaretami zkontrolujte zásady své letecké společnosti ohledně elektronických cigaret.

Měli byste se také podívat na konkrétní zákony týkající se vapingu a elektronických cigaret v zemi, do které cestujete. Více o zákonech o vapingu v různých zemích se můžete dozvědět v našem průvodci vapingem v zahraničí.

Takže můžete si vzít vape do letadla?

Jsou rozdíly mezi tím, že si vezmete vape v příručním zavazadle a vezmete si vape v odbaveném zavazadle. Ujistěte se, že znáte pravidla, abyste se vyhnuli zabavení vašeho pera.

Můžete si vzít vape do letadla v příručním zavazadle?

Elektronické cigarety si můžete vzít do letadla v příruční tašce! Ale pro připomenutí si ho nechte v tašce – na palubě letadla se nekouří.

Jsou elektronické cigarety povoleny v letadlech v odbavených zavazadlech?

Toto je striktní ne, nemůžete si vape zabalit do odbaveného zavazadla kvůli bateriím a riziku vznícení. To platí pro všechny e-cigarety, vape pera nebo podobná zařízení.

Můžete si vzít vaping kapalinu do letadla?

Vzhledem k tomu, že e-dźús je ve skutečnosti kapalina, musíte dodržovat běžná bezpečnostní pravidla týkající se kapalin.

Nikdy nezapínejte elektronickú cigaretu během letu. Na palubě letadla jej nesmíte používat ani nabíjet. Můžete dokonce odpojit baterii, abyste předešli možnosti náhodného zapnutí.

Vždy se podívejte na webové stránky letecké společnosti před odletem, abyste pochopili jejich pravidla pro létání s vapingovým zařízením. Letecká společnost V USA by mohla mít přísnější pravidla než v Evropě

Zásady hlavních leteckých společností elektronických cigaret z léta 2021. Doporučujme před odletem se ujistěte u leteckého operátora na webu zda se něco neměnilo.

Dali jsme dohromady následující seznam hlavních poskytovatelů letů v Evropě a konkrétních zásad elektronických cigaret jednotlivých leteckých společností.

British Airways Elektronické cigarety si můžete vzít do příručního zavazadla, ale doporučuje se uzavřít e-liquidy v průhledném sáčku s limitem 100 ml na láhev. Můžete si vzít maximálně 15 baterií (včetně dalších zařízení), zabalené v příručním nebo odbaveném zavazadle, pokud jsou nainstalovány v zařízení. Volné lithium-iontové baterie musí být uloženy pouze v příručním zavazadle.

Eastern Airways  Elektronické cigarety můžete nosit na palubě, ale musíte je nosit s sebou, nikoli v zavazadlech. Bohužel na jejich webových stránkách je uvedeno, že doplňování není povoleno, takže je nepravděpodobné, že byste si s sebou e-liquidy nebo náplně vůbec mohli vzít.

EasyJet Elektronické cigarety a maximálně dvě náhradní baterie můžete převážet v příručním zavazadle, ale ne v zavazadlovém prostoru. Náplně a džusy musí být zabaleny v průhledném plastovém sáčku spolu s ostatními tekutinami.

Emirates Volné/náhradní baterie musí být zabaleny pouze v příručním zavazadle s maximálně 20 bateriemi. Musí být vypnuté nebo, pokud vaše e-cigareta tuto funkci nemá, chráněné před aktivací. Náplně a tekutiny musí být zabaleny v rámci vaší dovolené kapacity v uzavřeném, průhledném plastovém sáčku a uloženy v příručním zavazadle.

Qantas Elektronické cigarety musí být zabaleny ve vašem příručním zavazadle. Na palubu si můžete vzít maximálně 20 baterií. Kapaliny nesmí přesáhnout 100 ml a musí být předloženy spolu se všemi ostatními kapalinami v průhledném plastovém sáčku.

Qatar  Zařízení Vape a e-cigarety by měly být zabaleny pouze v příručním zavazadle s maximálně 20 bateriemi. Náplně a e-liquidy je také nutné mít v příručním zavazadle o maximálním objemu láhve 100 ml.

Ryanair Na palubu si můžete vzít až 20 baterií. Ty lze zabalit do příručního zavazadla, ale ne do odbaveného zavazadla. E-cigarety a náplně mohou být zahrnuty do kapalného příručního zavazadla. Více informací je k dispozici na stránce Ryanair.

TUI Airways E-Liquid nebo náplně do příručního zavazadla musí být zabaleny v průhledném plastovém sáčku jako součást vaší dávky tekutin. Lahve by neměly obsahovat více než 100 ml. Pokud máte odbavené zavazadlo, můžete si vzít větší množství e-liquidu nebo větší lahve. Baterie byste měli mít v příručním zavazadle.

Virgin Atlantic Airways Baterie lze sbalit do příručního zavazadla. Vape džusy si můžete vzít s sebou i v příručním zavazadle, ale nesmí překročit 100 ml na láhev a musí být zabaleny v průhledném sáčku spolu s dalšími tekutinami.